mardi 25 février 2014

pierre d'alun


Kochani. Słoneczko coraz mocniej przygrzewa ... a wraz z wzrostem temperatur ryzyko pocenia się, świąd skóry, wysypki, ukąszenia komarów, drobne i swędzące ranki, poparzenia słoneczne ...

Proponuję zatem dość nietypowy kosmetyk, któremu warto przyjrzeć się nieco bliżej.
Nazywa sią Pierre d'alun i jest naturalnym kryształem soli wulkanicznej znanym i cenionym już w starożytności.
Krótko mówiąc to  najstarszy i hipoalergiczny dezodorant, absolutnie nieszkodliwy dla organizmu ni środowiska. Odpowiedni dla mężczyzn, kobiet i dzieci.Taki dezadorant można spotkać w postaci bryłki lub proszku, który zwilżamy pod zimną wodą i aplikujemy na skórę. Po użyciu bryłki (proszku to nie dotyczy) pozostawiamy do wyschnięcia, ponieważ może nam pęknąć.


Pierre d'alun jest bezapachowy i nie pozstawia plam na ciele czy odzieży. Naturalny antyperspirant neutralizuje nieprzyjemny zapach potu, nie zatyka porów. Działa przeciwzapalnie, antyseptycznie, bakteriobójczo i łagodzi podrażnienia skóry.

Można go stosować pod pachy, na stopy, po depilacji, przy skaleczeniach, tamuje drobne krwawienia przy goleniu. Wskazany przy trądziku młodzieńczym - wysusza wypryski i niweluje efekt świecącej się skóry oraz jako cudowny środek na swędzące miejsca po ukąszeniu komarów i innych owadów.

Powiem Wam, że mam taki dezadorant i bardzo sobie chwalę. Na mojej wrażliwej skórze spisuje się idealnie. Początkowo może wydawać się mało wygodny, ale po pewnym czasie użytkowania staje się czymś naturalnie niezbędnym. Do tego bardzo wydajny i tani.
I to by było na tyle na dziś. Czekam na Wasze reakcje. Miłego wieczoru.

8 commentaires:

 1. Miałam taki dezodorant :)
  http://mondemagiquee.blogspot.com/

  RépondreSupprimer
 2. Nigdy go nie próbowałam ani nie słyszałam o nim. Wydaje się być ciekawy. Muszę więcej poczytać ;)
  forevver-beautiful.blogspot.com

  RépondreSupprimer
 3. no prosze, nigdy wcześniej nie słyszałam o tym cudeńku - dobrze, że mówisz :P

  RépondreSupprimer
 4. śliczny blog <3
  zapraszam do mnie :)
  http://flemour.blogspot.com/

  RépondreSupprimer

Może odnajdziesz tu coś, co Cię zainspiruje. A może napiszesz kilka słów , które staną się dla mnie inspiracją…(krytyka mile widziana)