mardi 8 janvier 2013

papucie

Wpadłam na chwilkę pochwalić sie moimi kapcioszkami i życzyć Wszystkim dobrej nocy.

Skończyłam moje własne, pierwsze, własnoręcznie robione na drutach kapcie. Duma mnie rozpiera i jestem naprawdę zadowolona ! :)


 Co prawda nie jestem asem w robieniu na drutach, ale uparłam się na włóczkowe kapcie i są-cieplusie, milusie i wygodne. Idealne na zimowe wieczory.
Przeszukałam cały internet w zdłuż i w szerz w poszukiwaniu najłatwiejszego sposobu. Istrukcję znalazłam tu :
http://haft.blox.pl/2010/02/Kapcie-na-drutach.html

Potrzebujemy: druty nr 3,5, włóczkę (potrójna nitka) i odrobinę cierpliwości.
Układ i liczba oczek : 9 prawych, 1 lewe, 11 prawych, 1 lewe, 9 prawych - przerobić na długość 14-15 cm ( numer obuwia 37-38 ). 
Po obu stronach zakończyć dwa boki prostokąta ( zamknąć po 11 oczek z każdej strony ).
Środkowe oczka: w każdym rzędzie spuszczać po 1 oczku z jednej strony na początku robótki ( zawsze po oczku brzegowym ), aż na drucie zostaną dwa oczka i zakończyć - powstanie trojkąt.
Zszyć dwie dolne części trójkata (pięta) następnie zszyć górną cześć - każdy bok połączyć szwem z sąsiednim bokiem. Wywinąć kapeć na prawą stronę. Miejsce wsunięcia stopy można obrobić szydełkiem, a nosek przyozdobić kwiatkiem.
  

 Robótka łatwa, szybka i przyjemna.... i wiadomo już, że nie będzie to ostatnia. Zrobię jeszcze kapciuchy dla mojej mamy i dla koleżanki.


A teraz mykam spać. Szczęśliwa :)
Dobranoc Wszystkim.

8 commentaires:

  1. to jeszcze dlamnie :D uwielbiam takie włóczkowe papucie ^^ kiedyś mi je ciocia robiła no ale niestety już nie :( a ja z olei na drutach to tylko dziergam szaliki na metry :p mój najdłuższy miał 7 metrów i bardzo go lubię do dziś , pozdrswiam i miłego dnia życzę a ja lece do pracy :p

    RépondreSupprimer
  2. they are simply adorable, so soft and warm! kisses

    ♥ Margherita ♥

    Frivolezze Provinciali

    RépondreSupprimer

Może odnajdziesz tu coś, co Cię zainspiruje. A może napiszesz kilka słów , które staną się dla mnie inspiracją…(krytyka mile widziana)