dimanche 13 mai 2012

allô le monde ...


  
Bardzo mnie drażni ludzka głupota i przeświadczenie, że człowiekowi wszystko wolno.Zanikanie wartości powszechnie kiedyś uważanych za prawe mnie smuci.
Brak wrażliwości na ludzką biedę napawa mnie lękiem. I zastanawia mnie jedno- jakim trzeba być 'człowiekiem', żeby mieć odwagę przelać na klawiaturę takie słowa.
Cytuję:

"Ja tam głodny nie jestem.Powinniśmy pozwolić przyrodzie, dokończyć swoją rolę, a nie sztucznie utrzymywać w agoni murzynów"
...
"A co? Może się mylę? Nakarmisz to się rozmnoży, potem przyślesz taką samą ilość jedzenia, która dla wszystkich już nie starczy, więc ta reszt umrze. Błędne koło. Po za tym murzyńskim matkom, jakoś nie przeszkadza że ich dzieci umierają z głodu."

Co czuje człowiek, który jest autorem takich słów? Jaką ma satysfakcję z wyrażenia tego typu komentarzy?- Nigdy tego nie pojmę . Paradoksalnie to co się dzieje wewnątrz mnie też nie jest powodem do dumy, bo wytykam innym błędy a sama chętnie naplułabym im (zwyrodnialcom) do żarcia. Vicious circle. 
No ale jeśli nie można w jakikolwiek sposób pomóc w potrzebie, wystarczyłoby zamilknąć....chociażby na chwilę. Czy to tak wiele?

       Muzyka na dziś :

                                    

7 commentaires:

 1. przerazajacy cytat, nie mozna mowic nawet o zezwierzeceniu obyczajow, bo tym samym obraza sie zwierzeta, ktore przejawiaja nieraz bardziej ludzki zachowania, niz taki np autor przytoczonego cytatu. Moze jestem niepoprawna optymistka, ale wierze, ze dobro i empatia przetrwaja i zwycieza nad brakiem wrazliwosci i obojetnoscia;
  juz jestem u ciebie w okienku jako obserwujaca, pozdrawiam :) zmykam spac!

  RépondreSupprimer
 2. przerażające słowa, nie powinno się obok nich przejść obojętnie.
  cała nadzieja w tym, że tacy ludzie będą napiętnowani :)

  RépondreSupprimer
 3. Takich ludzi jest wielu, najlepsze jest to, że czują się bezkarni, obrażając wszystkich wokół. Łatwo napisać chamskie słowa, nie pokazując twarzy. Zmieszać z błotem albo obrazić. Przykre. Czasem chce się coś odpisać, ale czasem brak po prostu słów. Takich ludzi się niestety nie zmieni. Czasem najlepiej chyba ich lekceważyć, bo chodzi im przecież o wzbudzenie zainteresowania i dyskusję. Czasem chciałoby się im życzyć tego, czego życzą innym. Tak samo jak komentarze typu 'Ona ma depresję? wydziwia'. Trzeba przeżyć pewne rzeczy na własnej skórze, a dopiero potem pisać takie brednie.
  P.S. fajny blog :)

  RépondreSupprimer
 4. kiedyś na wykładach profesor nam przedstawil swój punkt widzenia co do wysyłania wody i żywności do krajów trzeciego świata
  początkowo się oburzyłam ale po głębszym zastanowieniu przyznałam mu racje
  budujemy studnie, leczymy chore dzieci, wysyłamy paczki z żywnością, ale to i tak nic nie da
  tych ludzi trzeba nieco "ucywilizować"
  dzieci rodzą się tam na potęgę i nic dziwnego, choroby takie jak AIDS i HIV to istna plaga, zamiast wysyłać wodę i żywność, wyślijmy im paczkę z kondomami
  większy z tego będzie pożytek

  RépondreSupprimer
  Réponses
  1. Problemów Afryki nie załatwi się paczką prezerwatyw.Jak kobieta przekona bandytę,żeby przed gwałtem założył prezerwatywę?No jak ? To jest dużo głębszy problem niż nieszczęsna epidemia AIDS...
   Cała Afryka została zgwałcona,ograbiona,skopana i zostawiona sama sobie ..

   Supprimer
 5. Niestety wielu jest takich ludzi. ;/
  Świetna notka. Gratuluję. ;p
  Pozdrawiam. ;]

  RépondreSupprimer
 6. Bardzo mądrze mówisz. Ludzie są źli, czasem okrutni, doprowadzający do płaczu, a mimo to w jakimś stopni dopuszczamy ich do siebie.. Może to lęk przed samotnością tak nami kieruje?
  A tak apropo, to już dodałam Cię do obserwacji :)

  RépondreSupprimer

Może odnajdziesz tu coś, co Cię zainspiruje. A może napiszesz kilka słów , które staną się dla mnie inspiracją…(krytyka mile widziana)