lundi 28 avril 2014

dorosłe dzieci

Przechadzając się dziś po sklepie z zabawkami pomyślałam sobie, że dorośli niczym dzieci, lubią otaczać się nowymi zabawkami. Zowią je: ładnymi przedmiotami, cackami, super bibelocikami. Każdy nowy przedmiot jak za dotknięciem magicznej różdżki rodzi radość, która  zazwyczaj trwa jedno mgnienie oka.
Po pewnym czasie, dochodzimy do wniosku, że nasze 'piękne nowe cacka' nie są już nowe, ani piękne jak dawniej. I tu, zaczyna się porządkowanie... Zostawiamy sobie kilka ulubionych, a reszta powoli znika z półek i poleguje upchnięta po szufladach i szafkach. Niektóre z nich lądują na śmietniku, inne oddajemy, sprzedajemy, wymieniamy.
Nasze stare zabawki pragniemy zastąpić nowymi. Fantazjujemy o czymś lepszym, piękniejszym, bardziej modnym i przydatnym. Kupujemy kolejne piękne przedmioty...i kolejne. Zachwycamy się i cieszymy do momentu, aż nam się znudzą.


Moje spostrzeżenia nie dotyczą oczywiście wszystkich dorosłych bo, są i tacy którzy praktykują minimalizm lub tacy których poza habitem zakonnym i sandałami nic nie wiąrze ze  światem materialnym. Najważniejsze, aby pamiętać, o tym, że we wszystkim należy zachować zdrowy umiar. Nie uważacie?
Zastanawiacie się pewnie, czego szukałam w sklepie zabawkowym? Otóż, pewnego dnia zamarzyłam o posiadaniu kredek na wodę- akwarelowych. Mięciutkie, proste w użyciu kredeczki pomogą mi w ozdabianiu kartek, które uwielbiam tworzyć i potem je rozdawać :)

6 commentaires:

 1. Tak, co ca dużo to nie zdrowo ; D. Żadna, rzecz i to nawet najdroższe buty nie są wieczne. Pozdrawiam i zapraszam ; ).

  RépondreSupprimer
 2. Masz rację, można sobie czasem dogodzić, ale umiar jest najważniejszy.

  RépondreSupprimer
 3. Dzisiaj widziałam takie piękne cudeńka, dobrze, że nie miałam przy sobie portfela, bo by na tym ucierpiał. xd Umiar najważniejszy. :P

  RépondreSupprimer
 4. Czasami ludzie nie umieją docenić tego co mają .. Gdy już coś dostaną magle im to się nudzi ..
  Nigdy nie widziałam takich kredek ! Ciekawa sprawa ..
  Mam nadzieję że pokarzesz nam efekty pracy z nimi :)
  Obserwuję .

  http://bajkidziewczynazmarzeniami.blogspot.co.uk/

  RépondreSupprimer
 5. jestem ciekawa efektów pracy z tymi kredkami :)

  RépondreSupprimer

Może odnajdziesz tu coś, co Cię zainspiruje. A może napiszesz kilka słów , które staną się dla mnie inspiracją…(krytyka mile widziana)