mardi 3 avril 2012

moje hity zapachowe..

Czy można się uzależnić od zapachu ?...

Myślę, że tak. Ja jestem uzależniona od zapachu białego piżma.
Piżmową fascynację przeżywam od dłuższego czasu. Kocham piżmo i posiadam je w różnych, przeróżnych postaciach.

Oto kilka z nich ...


Aromatyczne kostki uwiecznione na zdjęciu są naturalnym produktem w skład którego wchodzi: wosk pszczeli 80%, zapach kadzidłowy 20% (ud , ambar,drzewo sandałowe).
Taka orientalna piżmowa kostka służy jako pachnidło do  nacierania ciała, aromatyzowania garderoby, szkatułek, bielizny, ubrań, ręczników, torebek, kosmetyczek ... Jej czarująca, pudrowa  woń jest bardzo trwała.

Ciekawostka. Cevin Klein wyrabia swoje zapachy właśnie z takich orientalnych esencji.
A tu widać moje arabskie piżmaki -  organiczne perfumy w olejkach, które śmiało mogą konkurować z najdroższymi perfumami świata. 
To bezalkoholowe esencje, ekstrakty i kompozcyje w formie olejków wysokiej jakości, o śmiesznie niskiej cenie (buteleczka arabskich perfum w olejku kosztuje 1 euro).
Plusem jest brak alkoholu, dzięki czemu takie perfumy nie drażnią skóry, nie plamią ubrań, nie niszczą biżuterii, a latem bez obaw można eksponować skórę na słońce. Zapach bardzo trwały, utrzymuje się na ciele przez  cały'boży dzień' !  

   Używam piżma od lat i nawet jeśli go zdradzę, zawsze wracam do niego z pokorą i utęsknieniem . Kolejne moje perfumy z mistycznej tradycji arabskiej to kwiatowe kompozycje róży, jaśminu, zielonej herbaty, kwiatu pomarańczy wzbogacone piżmem, szafranem i sandałem.
 Te szlachetne melanże łączy lekkość, słodycz i świeżość z ujarzmiającym wpływem piżma i drzewistości.
Takie esencjie stosuje się jako podprodukty do produkcji perfum, mydeł, płynów do kąpieli, olejów do masażu, świec zapachowych i innych pachnideł.

UWAGA. Osoby zaczynające przygodę z arabskimi perfumami powinne zachować umiar i  ostrożność przy wyborze ... dla Wszystkich początkujących polecam wybierać kompozycje lekkie, kwiatowe, owocowe. I na koniec pachnący savoir-vivre.
1. Perfumujemy przede wszystkim ciało w miejscach ciepłych tam gdzie pulsuje krew np. przeguby dłoni, zgięcia łokci, miejsce między piersiami i pod nimi, kark, zgięcia kolan, a nawet skronie.   Pamiętajmy o umiarze.
  2. Rodzaj i ilość użytych perfum dostosuj do okazji. W ciągu dnia użyj zapachu delikatniejszego niż wieczorem. W miejscach publicznych perfumuj się oszczędniej ze względu na otoczenie. Uwielbiany przez ciebie zapach nie każdemu musi się podobać.
4. Latem używaj dyskretnych woni wód odświeżających, perfumy zostaw na wieczór. Na plażę najlepiej w ogóle nie perfumuj skóry, bo wonne nuty zmieniają się pod wpływem potu.
5. Zimą możesz używać zapachów mocniejszych.
6. Nie rozcieraj perfum na skórze. Możesz w ten sposób podrażnić naskórek, a zapach będzie się ważył.
 8. Używając tych samych perfum przez długi czas obojętniejemy na ich zapach i przestajemy go odczuwać. To znak, że przyszedł czas aby dokonać zmiany i wybrać coś nowego.
9. Perfumować możemy także ubrania np. szal,apaszke,rąbek spódnicy albo żakietu. Skóry i futra świetnie utrzymują zapach (perfumujemy je od środka).

Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire

Może odnajdziesz tu coś, co Cię zainspiruje. A może napiszesz kilka słów , które staną się dla mnie inspiracją…(krytyka mile widziana)